Montaż złączek do nawadniania 0

Zacznijmy od rur do nawadniania, powinny być jak najlepszej jakości, miękkie i elastyczne, co umożliwia szybki i łatwy sposób montażu i demontażu złączek do taśmy czy linii nawadniających.

W pierwszej kolejności zajmiemy się standardowymi złączkami są tzw. wpinki o śr 8 mm, które przedstawiłam na rysunku poniżej wszystkie z nich podłączamy w ten sam sposób.

1. wpinka złączka     2. zaworek wpinka  

28c193c80882f68c5ab5139112795a4d7cb295e2        Zaworek Plastikowy Kranik Wpinka Ø16 mm

Z grubszej strony podłączamy taśmę mniejszy koniec mocujemy w rurze. W tym celu robimy 8 mm otwór w rurze, można go zrobić za pomocą wiertła bądź przebijakiem,następnie wciskamy w niego tzw. wpinke. Całość dokręcamy nakrętką i już pierwszą taśmy mamy podłączoną.

Kolejną rodziną złączek do taśm są wpinki z uszczelkami są trwalsze i lepiej uszczelniają połączenie złączki z rurą. Jest ona wtedy bardziej elastyczna nie tak podatna na złamania można je szybko zdemontować i zamienić na inny model. w następnym roku dokupujemy wyłącznie  i już system gotowy jest do dalszej pracy. W ten sposób możemy zmieniać specyfikacje nawodnienia z taśm na linie nawadniające i odwrotnie. Złączkami z tego rodzaju są:

 

1. wpinka z uszczelką   2. złączka TT GRO  3. zawór, taśma/wpinka z uszczelką 4.przyłącze, taśma/wpinka z uszczelką                Złączka Taśma PVC                   Złączka TT GRO                      Zawór, taśma / wpinka z uszczelką                                Przyłącze, taśma / wpinka z uszczelką                               

5. wpinka zaworek z uszczelką do lini

                 Wpinka do flat węża z uszczelką i zaworem, wtyk na wąż 16mm

 

Wszystkie wyżej zaprezentowane wpinki, zaworki oraz przyłącza posiadają uszczelki, które są szczelniejsze czyli mamy większą oszczędność wody od zwykłych wpinek z nakrętką. Ich montaż jest równie łatwy; w rurze wywiercamy otwór o średnicy ok. 12 mm i wkładamy do niego wpierw uszczelkę a następnie wybraną przez nas wpinkę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl