Walka z kretem 0

Zacznijmy od tego iż kret jest ma swoje dobre i złe strony więc dobrze mieć go w pobliżu choć może nie w naszym przydomowym ogródku.Wiadomo iż niszczy każdą napotkaną roślinę, tworzy okropne kopce oraz wyjada nam spulchniające glebę dżdżownice, ale również żywią się drobnymi owadami, ich larwami i poczwarkami (w tym pędrakami i drutowcami) oraz ślimakami i drobnymi gryzoniami. Pamiętając, iż kret jest pod ochroną warto pomyśleć o rozwiązaniu dobrym dla nas i nieszkodliwym dla kreta. 

Kiedyś ludzie rozwieszali masę butelek puszek na różnego rodzaju kołkach wbitych w ziemię, co szczerze mówiąc nie dawało żadnego efektu;) poza wizualnym nowy wystrój ogrodu. Obecnie powstały dźwiękowe odstraszacze co ma za sobą to iż w pierwszym etapie na obraz buntu niszczą co popadnie:) całkowita demolka a dopiero później odchodzą ale nikt nie powiedział, że nie wrócą .

 

Środki chemiczne jak wiadomo szkodzą nam, zwierzętom a kreta zabijać nie wolno gdyż jak wspomniałam jest gatunkiem chronionym !!!

Co za tym idzie najlepszym sposobem jest zabezpieczenie swojego podwórka przed kretami w sposób mechaniczny. Idealna do tego jest siatka na kreta obecnie powszechna i praktykowana przez wielu ogrodników profesjonalnych firm oraz zakładanych samodzielnie.

Jeśli ktoś planuje założenie ogrodu to zakup solidnej siatki na kreta i jej założenie nie będzie stanowiło problemu.

Proces zakładania owej siatki jest prosty. Wszystko zaczyna się od zmierzenia obszaru podwórka/ogrodu który chcemy zabezpieczyć przed nieproszonym gościem;) Znając wymiary możemy z decydować jaki wymiar siatki będzie odpowiedni gdyż są różne szerokości np 1m ; 2 m oraz długości 50m,100m,200m.

Im siatka jest lepiej dobrana, tym będzie mniej strat powstałych w wyniku zakładów siatki na siatkę.

Głębokość rozkładania siatki to pod trawniki do 10 cm, przy ogrodach może byś głębie w szczególności gdy mamy byliny lub drzewka. jeśli mamy podmurówkę w płocie siatkę zakładamy do jej wysokości by kret nie przedostał się do ogrodu górą w okolicy drzewek.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl